Z jakiego względu warto skorzystać z porad lekarskich przez internet?

medycyna - stykówka
Wiele wartościowych porad, dostępnych przy pomocy internetu można wprowadzić w życie, korzystając z wariantu leczenia na miejscu

medycyna - wizerunek
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Chociażby w przypadku rzadkich i mocno skomplikowanych chorób, jak nowotwory, pomoc oferowana z udziałem internetu może okazać się naprawdę cenna. Dzięki internetowemu kontaktowi z naprawdę bardziej wykwalifikowanymi naukowcami możemy mieć nowe możliwość leczenia.

Nie dziwi więc, że porada lekarska online związana z leczeniem nowotworów rzeczywiście może być przydatna. Wiele osób korzysta z tego typu możliwości i taka opcja staje się z każdym rokiem coraz popularniejsza. Porada lekarska online to bardzo często również możliwość na „złapanie kontaktu” z zagranicznym naukowcem, specjalizującym się w wybranej dziedzinie medycyny. W ten sposób konsultacja z doświadczonym lekarzem za pośrednictwem internetu umożliwia powrót do dobrej formy psychicznej pacjentów w naprawdę beznadziejnym stanie, dla jakich lekarze dotychczasowi nie znajdują już ratunku.

medycyna - stykówka
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Typowym przykładem może tu być fizjoterapia w onkologii, która jest nierzadko bardzo przydatna, między innymi po operacyjnym wyeliminowaniu nowotworu. Lekarz doradzający za pośrednictwem internetu może w praktyce wybrać znajomego fizjoterapeutę i zalecić jego usługi.

Fizjoterapia w onkologii jest dzisiaj dosyć zaniedbywanym obszarem, jednakże może jak najbardziej polepszyć nie tylko zdrowie fizyczne, ale również i formę psychiczną pacjentów. Dzięki rehabilitacji pacjenci osłabieni nieskutecznym leczeniem mogą zregenerować część straconych sił, ale w szczególności mogą odzyskać wiarę w swoje możliwości i w to, że będą całkowicie wyleczeni.

Jak pokazują badania, często regularna rehabilitacja przynosi o wiele lepszy efekt niż trudne do zniesienia przez pacjenta leczenie farmakologiczne. Nic więc dziwnego, że liczni lekarze polecają właśnie ten sposób dbania zarazem o psychiczne, jak i fizyczne (zobacz również studia podyplomowe wychowanie fizyczne) zdrowie pacjenta. Fizjoterapia w onkologii bardzo często jest związana zwykle z narządami ruchu, jakie po operacji usunięcia guza nie pracowałyby skutecznie bez systematycznych ćwiczeń, prowadzonych przez doświadczonego fizjoterapeutę.