Z jakiego rodzaju problemami mogą się borykać osoby z niepełnosprawnością, w jaki sposób można im pomagać w poruszaniu się.

Winda przemysłowa
W naszym kraju osoby niepełnosprawne cały czas napotykają wiele najróżniejszych barier i przeszkód, które będą im utrudniać im codzienne życie. Niestety w dalszym ciągu dla wielu osób decyzyjnych osoba na wózku niewiele znaczy, także większość naszego społeczeństwa traktuje ludzi mających kłopoty z widzeniem lub poruszaniem się nie tak jak powinno.

Doskonale to widać w codziennym życiu, gdzie czasami nielogiczne bariery i utrudnienia na ulicach, w urzędach czy środkach komunikacji bardzo utrudniają poruszanie się. Dla takich osób każdy dzień to ogromne wyzwanie i walka, i niestety często może się skończyć tym, że ktoś zaczyna się wycofywać z czynnego życia i nie chce wychodzić z mieszkaniom. Zwykłym ludziom często trudno jest zrozumieć, że zwykły wysoki krawężnik czy kilka schodów dla osoby poruszającej się na wózku są już poważnym problemem. I jeżeli takich komplikacji będzie więcej, jeżeli będą one występować co chwilę, to normalne życie będzie naprawdę trudne. A wtedy bardzo prosto o to, aby taka osoba całkowicie przestała gdziekolwiek wychodzić.

Bardzo dużym problem dla osób poruszających się przy pomocy wózków stanowią utrudnienia architektoniczne w różnego rodzaju obiektach i budynkach. Należą do nich przede wszystkim wysokie krawężniki i schody (w tym miejscu mogą pomóc windy schodowe), ale też za wąskie korytarze, przejścia i drzwi.

Zainteresował Cię poniższy komentarz spod linku (http://kontenery-ibc.pl/kategoria/pojemniki-ibc/myjnia/)? Jeśli go nie aprobujesz, to zachęcamy do polemiki. Każda wymiana myśli jest mile widziana.

Szczęśliwie w coraz liczniejszych miejscach te ograniczenia są pokonywane, tak naprawdę wcale dużo nie trzeba, aby takim ludziom pomóc. jeżeli chodzi o same schody jest parę sposobów, które pozwolą na sprawne ich pokonywanie. Do najczęściej używanych zalicza się na przykład platformy dla niepełnosprawnych, służą one do przetransportowania wózka pomiędzy poziomami bez konieczności pokonywania schodów.

Platforma porusza się na specjalnych prowadnicach przykręconych do ściany, wystarczy wjechać na nią, uruchomić sterowanie i sprawnie pojechać do góry czy w dół. W analogiczny sposób działają windy schodowe, z kolei w nich często używanym rozwiązaniem będą krzesełka, na jakich się wjeżdża do góry.