Wegetarianizm tymczasowa moda, czy długotrwała tendencja – czyli czy za parę lat nie będziemy spożywać już mięsa?

Witaminy
W dzisiejszych czasach coraz większa ilość osób decyduje się na przejście na wegetarianizm albo wegenizm. Przyczyny takich wyborów są niezwykle różnorakie, lecz w większości jest to pogląd etyczny i przyczynianie się do zabijania zwierząt i ich wykorzystywania, jak też przez względy prozdrowotne. Z tego też powodu wiele ekspertów przyznaje, że za kilkanaście lat liczba ta znacznie wzrośnie i być może okaże się, że w następnym wieku wizja spożywania mięsa przejdzie do lamusa. Jednakże w jaki sposób musimy zatroszczyć się o swoje zdrowie, gdy myślimy o przejściu na ten styl odżywiania się?

Witaminy
Autor: Kiran Foster
Źródło: http://www.flickr.com

Mięso dostarcza nam oczywiście białka, a z nabiału otrzymujemy wapń, który niezbędny jest to budowy i rekonstrukcji kości. Substancje takie i wiele, wiele innych to elementy odżywiania, które jakoś musimy sobie zastąpić, aby nasz organizm mogło poprawnie funkcjonować. Jest wiele grup społecznych, których z pewnością powinna zainteresować witamina B12. Weganie są także niewątpliwie jedną z owych grup. Witamina ta ma rolę regulatora wytwarzania erytrocytów, czyli czerwonych ciałek krwi. Tą niesamowicie ważną substancją, jaką na pewno jest witamina b12 weganie troszczący się o swe zdrowie powinni się zainteresować, ponieważ gdy nie spożywamy mięsa i sporej ilości białka, które zawiera niedobór czerwonych krwinek to właśnie coś co może nam zagrażać. Jednakże mięso, nabiał i jaja to oczywiście nie jedyne przedmioty, do których produkcji wykorzystywane są żywe organizmy.Różnorodne leki używają bowiem składników pochodzenia zwierzęcego, więc książki ziołolecznictwo to kategoria księgarni, do której wielu wegan musi się udać.

Jeśli szukamy więc wiadomości na temat metod leczenia przy pomocy składników roślinnych książki o ziołolecznictwie z pewnością będą pomocne. Jednak substancje odżywcze to oczywiście wyłącznie początek, ponieważ są jeszcze sprawy smakowe, do których czasami trudno przywyknąć. Nie ma jednak co się martwić, bo w dzisiejszych czasach ilość różnorakich zamienników wytworów mięsnych i nabiału, które z pewnością stanowią dla wielu ciekawe rozwiązanie na swe zachcianki, które w tradycyjnej wersji zawierają produkty odzwierzęce. Być może za parędziesiąt lat jedzenie mięsa, będzie rzeczą całkowicie nie z tej ziemi, bo liczba zmian, jak i ich charakter jest niesamowicie dogłębny i szeroko pojęty.