W jaki sposób założyć gabinet stomatologiczny? – pomysł na biznes

malowidło - gabinet
Myśląc o założeniu gabinetu stomatologicznego powinniśmy przede wszystkim przyjrzeć się swym możliwościom finansowym. Podpowiadamy z jakiej przyczyny gabinet stomatologiczny to dobry sposób na biznes. Starczy jednakże dostrzec jak wszędzie powstają nowiutkie gabinety dentystyczne i o intratności przedsięwzięcia którym jest założenia gabinetu stomatologicznego nikogo nie trzeba przekonywać.

To chyba jedna z w najwyższym stopniu intratnych specjalizacji medycznych. Nawet bez idealnej lokalizacji a także szczególnej reklamy stomatolog może liczyć na dostateczne zyski. Koszt inwestycji, choć niemały, w wypadku większości gabinetów zwraca się w przeciągu mniej więcej trzech lat.

malowidło - gabinet
Autor: Comrade Foot
Źródło: http://www.flickr.com

Lekarz stomatolog, jest specjalistą od schorzeń uzębienia oraz jamy ustnej. Do jego obowiązków należy diagnozowanie oraz terapia schorzeń zębów, błony śluzowej jamy ustnej, leczenie protetyczne, jak też udzielanie informacji pacjentom odnośnie zachowania odpowiedniej higieny jamy ustnej. Wynajęcie oraz przystosowanie odpowiedniego na gabinet – dodatkowe info – stomatologiczny lokalu to wydatek w przybliżeniu 25 – 80 tys. zł. Nieodzowne będzie adaptacja lokalu do wymogów sanitarnych. Koszt otworzenia gabinetu to przede wszystkim jednak urządzenia protetyczne. Nabycie dodatkowych urządzeń jak aparaty i wywoływarki RTG lub lampy antyseptyczne to następne 100 tys. Nieodzowne może się okazać także zatrudnienie pomocy dentystycznej, jaka może także spełniać funkcję recepcjonistki.

Najogólniej – do uruchomienia gabinetu dentysta potrzebuje: stosownego wykształcenia, prawa do wykonywania zawodu lekarza na terytorium RP, pozytywnej decyzji od PIS, specjalistycznego sprzętu (jakie ma w swej ofercie każda hurtownia stomatologiczna), przynajmniej dwuletniej praktyki zawodowej. Uruchamiając gabinet (zobacz odwiedź serwis) dentystyczny dobrze jest również pomyśleć o współpracy z technikiem stomatologicznym, pracownią ortodoncyjną. Technik stomatologiczny trudni się produkowaniem protez zębowych i aparatów ortodontycznych.

Warto pamiętać, że otwierając, lub też już prowadząc gabinet dentystyczny możesz ubiegać się o dofinansowania unijne. Przede wszystkim dopłatę możemy uzyskać np. na: stworzenie nowego czy też rozbudowę istniejącego przedsiębiorstwa jak też kupno środków trwałych, urządzeń. Możesz również się starać o dofinansowanie tzw. wartości niematerialnych zatem szkoleń, licencji.

Categories: Bez kategorii