Używki nie rozwiążą naszych problemów

zdrowie - pejzaż
Każdy człowiek ceni sobie wolność i ma ona kluczowe znaczenie dla naszego prawidłowego rozwoju. Należy natomiast wyraźnie zaznaczyć, że dosyć często łatwo o jej naruszenie i to nie zawsze poprzez pojawianie się ograniczeń z zewnątrz. Dość często ograniczamy się bowiem sami i tyczy się to niestety rozlicznych aspektów naszego życia.

zdrowie - pejzaż
Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com
zdrowie - selfie
Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com
image - zdrowie
Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com

Doskonałym przykładem jest chociażby popadanie w niepotrzebne uzależnienia. Zwykle do dużego alkoholizmu czy narkomanii doprowadzamy się sami. Przyczyn może być oczywiście wiele – nieumiejętność radzenia sobie z pojawiającymi się problemami, negatywny obraz swojej osoby, nieprzyjemne doświadczenia, jakie tkwią w naszej pamięci i mnóstwo innych traumatycznych kwestii. Powodują one, że występujemy przeciwko samym sobie, narażamy swój organizm i swoją psychikę na szwank, niszczymy się, chociaż na pozór myślimy, że tylko sięgając po używki możemy sobie jakoś pomóc i nie myśleć o tym, co nas gnębi. Takie rozwiązanie jest natomiast drogą donikąd. Sięgając po używki nie rozwiążemy żadnego problemu – one same w sobie mogą okazać się kolejną przeszkodą, z jaką będziemy musieli sobie później poradzić.

Warto pamiętać, że człowiek nigdy nie jest sam. To tylko on tak sądzi i tak właśnie zakłada, szczególnie w tych najgorszych momentach, z którymi w żaden sposób nie umie sobie poradzić. Zawsze znajdą się ludzie, którzy będą chcieli nam pomóc, z tym tylko założeniem, że sami też będziemy tego chcieć. Z powodzeniem znajdziemy prywatny ośrodek leczenia uzależnień, leczenia alkoholizmu, w którym pracuje grono osób, jakie za swoje życiowe powołanie uznają pomoc osobom właśnie z uzależnieniami. Nikt nie powiedział, że ze wszystkimi problemami musimy radzić sobie sami, to tylko my sami tak możemy zakładać, szczególnie, jeżeli dotychczas wmawiano nam, że tak właśnie trzeba.

Z różnymi problemami człowiek może radzić sobie czy to sam, czy współdziałając z innymi ludźmi, którzy chcą mu swoją pomoc w danym przypadku zaoferować.

Ten tekst bardzo Cię zainteresował? To przejrzyj również odmienne pomocne materiały (http://www.beaumed.com.pl/ginekologia-estetyczna-i-operacyjna/), które posiadają wielce ciekawe informacje – pochłoną Cię całkiem.

Uleganie nałogom i sięganie po używki nie jest wyjściem, tylko początkiem następnego problemu. Sięgajmy więc po rozwiązania, które rzeczywiście pomogą zniwelować daną sytuację i stanąć na nogi.