Troska o uzębienie jest niezwykle istotne. Pamiętajmy o rutynowych kontrolach u specjalisty

dentysta
Profilaktyka protetyczna będzie polegać na braniu przez pacjenta części protetycznych, określanymi protezami. Protezy to nic innego jak nienaturalne elementy, które mogą zastąpić nie posiadaną

dbanie o zęby
Autor: birdco.pl
Źródło: birdco.pl
Część szczęki, hamować kolejne postępujące degradacje części zębowej a także hamować
rozwój innych schorzeń jamy ustnej.

Nie będą stanowić jedności biologicznej z żywym ciałem tak jak w sprawie implantów. Są częściami obcymi, ale odtwarzają zniszczone lub utracone zęby – strona tutaj -, upośledzone funkcje jamy ustnej, oraz nieciekawy wygląd. Protezy stomatologiczne to aparaty leczniczo – rehabilitacyjne. Prawda jest jednak taka, że bez względu na postęp technologiczny w dziedzinie protetyki, proteza pozostanie tworem obcym w jamie ustnej – sprawdź koniecznie. Dlatego nie można zaniedbywać naszych zębów i doprowadzić do ich utraty. Warto postawić sobie ważne pytanie, a mianowicie: od czego zależy wybór urządzenia protetycznego?

Nawet w czasie regularnych kontroli u stomatologa i regularnego leczenia, niektórych problemów z naszymi zębami nie da się uniknąć – trzeba wówczas ząb (zobacz ortodonta wrocław) usunąć. Jeżeli więc doszło już do utraty zębów, trzeba jak najszybciej braki te wypełnić. Zęby to jedyna partia naszego ciała, która nie da się ani zregenerować, ani przeszczepić. Więc nie zapominajmy, że protetyka to dziedzina medycyny, które może poprawić nasz wygląd, a równocześnie samopoczucie. Bo przecież każdy z nas ma lepsze samopoczucie, kiedy posiada piękny uśmiech. Stomatolog zagwarantuje więc nam kontrolę na bieżąco, z kolei protetyk przywróci dobrą kondycję uzębienia.

Dla części ludzi bycie w posiadaniu tak zwanych trzecich zębów, to kłopot dosyć kłopotliwy, lecz prawda jest taka, iż znaczniejszym wstydem jest ukazanie światu resztek uzębienia, lub nieposiadanie ich wcale niż praktykowanie protez, mostów, czy też koron. W dzisiejszych czasach prezentowanie sztucznego uzębienia to pokaz troski o własny organizm, oraz poprawa estetyki jamy ustnej.

Nowoczesne wypełnienie za pomocą protez, to równe, trwałe i olśniewające uzębienie.