Sposoby na atrakcyjny wygląd skóry

Zabieg
Osoby chcące zachować przemijającą młodość, często stawiają na tego typu zabiegi, jak wypełnianie kwasem hialuronowym. W przypadku tego zabiegu efekty mogą być naprawdę zachwycające. Jednak wstrzykiwanie każdej takiej substancji może skończyć się też problemami. Jeżeli chcemy postawić na wypełnianie kwasem hialuronowym trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę to, kto wykonuje zabieg – z pewnością tego typu zabiegi winni przeprowadzać tylko wysoko doświadczeni lekarze.

Efekty tego zabiegu są dostrzegalne i z reguły satysfakcjonujące dla wielu osób, jednak trzeba pamiętać, że wypełnianie kwasem hialuronowym nie jest na tyle trwałe, jak liczyliby na to pacjenci wybierający ten zabieg (pomocna podologia Zabrze) do likwidowania zmarszczek. Otóż, efekty tego procesu są zwykle kilkumiesięczne. Pomimo to wielu ludzi decyduje się na taki zabieg – http://englander.com.pl/karboksyterapia-wroclaw/, jako że można zrealizować go dość szybko i bezboleśnie dzięki oczywiście znieczuleniu. Rezultat jest niemalże od razu widoczny i osoby niezadowolone ze swojej zmarszczonej skóry z chęcią stosują wypełnianie zmarszczek z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Zabiegi kosmetyczne
Autor: Bielenda
Źródło: Bielenda

Kolejną metodą, która może pomóc w zachowaniu młodego wyglądu skóry są nici liftingujące. Jest to rozwiązanie niewątpliwie nowoczesne i mniej rozpowszechnione niż wypełnianie zmarszczek kwasami, niemniej coraz więcej ludzi stosuje taki zabieg. Jego najważniejszą zaletą jest oczywiście długotrwały efekt, utrzymujący się nawet kilka lat.

Nici liftingujące pozwalają na zachowanie elastyczności skóry i pięknego wyglądu na o wiele dłuższy czas niż wypełnianie zmarszczek kwasami tego typu jak wspomniany kwas hialuronowy. Z drugiej natomiast strony, zabieg ten jest większą ingerencją w ludzki organizm niż wypełnianie zmarszczek i powikłania, które mogą powstać w wyniku stosowania nici liftingujących w ciele ludzkim mogą być poważniejsze.

Warto zatem wybierać specjalistów medycyny estetycznej rozpoznawanych w środowisku lekarskim, bowiem mogą oni pomóc w wyborze najlepszej dla nas metody zachowania młodzieńczego wyglądu skóry. Należy mieć na uwadze, że nie jesteśmy w stanie zatrzymać upływającego czasu, a wszelkie zabiegi mogą okazać się pomocne, zatem warto z nich korzystać.