Rzeczywista a wirtualna pomoc lekarska – jeżeli istnieje możliwość zarejestrowania się do lekarza z udziałem internetu

Rehabilitacja
Rzeczywista a wirtualna medycyna – jeżeli istnieje możliwość zarejestrowania się do lekarza wykorzystując internet, bardzo dużo osób korzysta chętnie z takiego rozwiązania

Lekarz
Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż porada lekarska online to współcześnie często spotykane zjawisko, nie da się powiedzieć, że pacjenci zaczęli rezygnować ze stacjonarnych wizyt u specjalisty. Oczywiście porada lekarska online dotyczy na ogół łagodnych schorzeń bądź niepokojących objawów, a zatwierdzenie diagnozy przebiega przy pomocy wielu specjalistycznych badań już po wizycie w placówce zdrowia tudzież przychodni.

Z drugiej strony, zdarzają się także wirtualne konsultacje lekarskie, które dotyczą bardzo rzadkich i niespotykanych często chorób. Pomimo to, wielu pacjentów, szczególnie tych w bardziej zaawansowanym wieku, podchodzi dość nieufnie do wspomnianych porad lekarskich. Choć porada lekarska online to w praktyce dość wygodny sposób na zdobycie przydatnych informacji od lekarza, to jednak wizyta u lekarza naprawdę doświadczonego jest pożądana wśród pacjentów.

Co więcej, chociażby rehabilitacja w praktyce pozwala uzyskać wymierne efekty kuracji. Stąd też porady lekarskie przez internet tyczą się zwłaszcza tylko tych sytuacji, w jakich niezbędne jest przepisanie lekarstw czy też skierowanie na badania. Z pewnością nie da się zrobić w ten sposób konkretnych zabiegów i nawet mimo dużego rozwoju technologicznego to będzie raczej niewykonalne.

Nawet ćwiczenia, które możemy oglądać na nagraniach za pomocą internetu i udostępniane nam instrukcje związane z wykonywaniem różnych ćwiczeń rehabilitacyjnych nie sprawią, że rehabilitacja (upoluj okazje na rehabilitacja kraków: http://www.rehaexpert.pl/) w praktyce okaże się niepotrzebna. Z drugiej strony, internet może nam bardzo pomóc na przykład w zarejestrowaniu się na wizytę lekarską. Tym sposobem możemy uniknąć kolejek u lekarza (poznaj AS-MED) bądź wybrać idealny dla nas termin.

Warto przyznać, że strony www, jakie oferują przychodnie bez wątpienia pomagają w wygodnym dla pacjenta i odpowiednim funkcjonowaniu tego typu obiektu lekarskiego. Za pomocą takich stron możemy wybrać konkretnego specjalistę lub przeczytać opinie na temat lekarzy, którzy przyjmują w konkretnym gabinecie, jeżeli chcemy wyszukać faktycznie wysoce doświadczonego lekarza.