Rola wody w sposobie odżywiania się człowieka, a zastosowanie jonizatora wody

selfie - meble
Wszyscy wiemy, że nawadnianie organizmu jest ważniejsze również od regularnego jedzenia. Człowiek bez jedzenia jest w stanie przeżyć ponad miesiąc, bez wody jedynie siedem. Równie istotne jest, jaką wodę pijemy, dlatego warto pomyśleć w jaki sposób gasimy swoje łaknienie.

selfie - meble
Autor: Comrade Foot
Źródło: http://www.flickr.com

W dzisiejszych czasach nie przywiązujemy znacznej uwagi na jakość pitej wody. Niektórzy nabywają wodę butelkowaną w marketach, pozostali piją wodę lecącą w domowym kranie. Nie mamy wiedzy dietetyka oraz nie mamy obowiązku wiedzieć, które związki mineralne musi mieć dobra woda pitna. Zwykle zapominamy, iż organizm człowieka zawiera 60% wody, a jej uzupełnianie a także utrzymywanie na właściwym poziomie jest niezwykle ważne. Jej funkcja w ludzkim organizmie jest nieoceniona, gdyż pomaga zachowywać w zdrowiu i we właściwym funkcjonowaniu znaczną część składowych organizmu, poczynając od stawów, poprzez układ krwionośny, po skórę.
W naszym kraju, mało się mówi o wodzie alkalicznej. W naturze występuje ona na obszarach topniejących lodowców. Ze względu na trudną do niej dostępność skonstruowano sprzęt pomagający w jej uzyskaniu w domu – jonizator wody. Woda jonizowana ma multum korzystnych zbadanych oddziaływań na ciało ludzkie, poczynając od neutralizacji kwasów w organizmie, poprzez przyspieszenie gojenia ran, po wyrównywanie równowagi kwasowo-zasadowej. W konkretnych krajach na wschodzie, jonizator (więcej szczegółów) wody jest stosowany jako urządzenie medyczne oraz jest montowany w każdej placówce medycznej.
Profesjonalny jonizator (więcej) wody jest urządzeniem, które możemy zamontować bez trudności w każdym domu. Istnieją zróżnicowane jego wersje, osiągalne także w Polsce. Badania ochoczo popierają takie rozwiązanie, wykazując niezwykle wyczerpującą listę korzyści. Cała tajemnica jonizatora opiera się na zastosowaniu procesu elektrolizy, w efekcie którego woda rozszczepiana jest na odrębne cząsteczki, a powstała z tego rozkładu woda jonizowana jest magazynowana we właściwym zbiorniku.

Jeśli więc ciekawi nas zdrowy styl życia i odżywiania, a jednocześnie chcielibyśmy nie musieć dłużej zaopatrywać się w wodę w sklepie, powinniśmy zainwestować w to urządzenie. Efekty używania wody alkalicznej nie są błyskawiczne, jednak po zaadoptowaniu organizmu i jego przeczyszczeniu następującym po długotrwałym picu tej wody, wielu ludzi zauważyło znaczną poprawę kondycji swojego organizmu.