Poppers – co znaczy te określenie?

Poppersy
To nazwa, która często pojawia się nie tylko w lecznictwie, ale także w chemii gospodarczej, a nawet w grupach młodzieżowych, dlatego, że ich struktura ma wpływ na zwiększenie rozkoszy seksualnej.

widok - tabletki
Autor: Marc Majcher
Źródło: http://www.flickr.com

poppers to inne określenie dla różnorakiego rodzaju azotynów alkilu, których stosowanie odbywa się drogą wziewną. Stosuje się parę rodzajów tego składnika np azotyn amylu używany w kuracji choroby niedokrwiennej serca, ale http://komora-hiperbaryczna.eu/komora-hiperbaryczna/ także przy przytruciu cyjankiem jako odtrutka. Jeszcze inny typ producenci produktów chemii (swiat-sprzatania.pl/pl/c/Chemia-dla-przemyslu/97) gospodarczej stosują przy produkowaniu odświeżaczy powietrza, na rynku dostępne są też środki chemiczne do oczyszczania głowic w urządzeniach rtv opierające się na alkilowych azotynach. Natomiast przykładowo poppers amsterdam to używka wywołująca rozluźnienie tkanki mięśniowej w całym ciele. Następnie środek rzutuje na zmniejszenie przepływu krwi, co skutkuje intensywniejszą pracą mięśnia sercowego, odczuciem ciepła i podniecenia seksualnego. Wszystko trwa tylko parę minut. Uważa się, że poppers to azotyny, które wywołują stan szczęścia, zwiększają przepływ krwi do mózgu, ludzie wdychający ten specyfik śmieją się w niekontrolowany sposób, są nadpobudliwi i powiększa się u nich aktywność seksualna. Poppers amsterdam nie tylko wydłuża, ale i umacnia orgazm. Jednakże stosowanie wziewne powinno być kontrolowane, dlatego, że w zbyt dużej dawce specyfik może być szkodliwy dla zażywającego go.

Bez względu na to czy azotyny są stosowane w celach farmakologicznych czy relaksacyjnych azotyny nie powinny mieć przyległego związku ze śluzówkami w organizmie, dlatego, że specyfik może być żrący. Nie wolno ich wcierać w skórę, ani tym bardziej spożywać. Bez nadzoru może dojść nie tylko do wady nerwu, ale również do straty świadomości. Azotyny nie powinny być stosowane przez wszystkich ludzi. Są ograniczenia przykładowo osoby cierpiące na jaskrę, posiadające kłopoty z ciśnieniem czy te, u których zdiagnozowano raka nie mogą zażywać żadnego typu azotynu.