Opieka nad słabszymi – to wyraża nasze współczucie i charakter. Nie zapominajmy, że nasze dobre samopoczucie nie będzie trwało zawsze, warto więc o nich myśleć

Babcia
Zawsze powinniśmy wyznawać zasadę, że opieka należy się tym słabym, bardziej narażonym na zagrożenia. Do takiej grupy zaliczyć można dzieci, inwalidów czy zwierzęta. To w jaki sposób podchodzimy do takich osób oraz zwierząt mówi o nas, naszym wychowaniu, o tym jak umiemy wczuć się w sytuację innych oraz naszym człowieczeństwie. W naszym kraju wiele trzeba jeszcze uczynić w tym zakresie, jednak widoczne są te dobre sygnały, które mówią, że egzystencja tych osób, jak i potrzebujących opieki zwierząt, stale się poprawia.

na kursie pierwszej pomocy
Autor: Joe Loong
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można jednak tego powiedzieć na przykład o cierpiących psychicznie. O takich ludziach jakby nie pamięta każda instytucja, przez co te osoby są skazane na wegetację w starych, zupełnie nieprzystosowanych do ich wymagań zakładach, w miejscach, w których od dawna nic nie robiono, gdzie jest zimno, a panuje w nim upał w lecie, gdzie warunki są gorzej niż bardzo złe. To samo można powiedzieć o schroniskach dla zwierząt. Są niedofinansowane, zanieczyszczone, zaniedbane, znajduje się tam zbyt dużo zwierząt, wciąż czegoś niestarcza.

Przydałoby Ci się kompleksowe opracowanie (https://smartbodytrainer.pl/oferta/trener-personalny-trojmiasto/) tego tematu? W takim razie nie ociągaj się i zaloguj się do nowej strony. Tam czekają na Ciebie bardzo drobiazgowe informacje.

Niestety, nie widać sygnałów, które zwiastowałyby jakąś zmianę – .

Całe szczęście istnieją ludzie o dobrym sercu, którzy przygarniają niczyje zwierzęta. To są tak zwane domy zastępcze, w których zwierzęta mogą trochę pomieszkać, nim znajdą własny dom. Znacznie lepiej wygląda sytuacja w temacie opieki nad osobami starszymi. Najczęściej takie osoby przebywają w domu seniora, gdzie mają dosyć dobre warunki. Jasne, że także tutaj można zauważyć incydentalne przypadki zaniechań, niedopełnianie procedur i ogólnie złe traktowanie starszych osób, niemniej tego typu zdarzenia możemy zaobserwować wszędzie, będą one wciąż widoczne, tak długo jak system nie stanie się idealny. A czy tak dobry kiedyś się stanie, trudno powiedzieć – sprawdź koniecznie.

Najważniejsze zaś jest to, iż w społeczeństwie występuje dość duża wrażliwość w stosunku do drugiego osobnika, ponieważ to właśnie definiuje nas, jako ludzi. Warto więc o tym nie zapominać, iż w ostateczności jesteśmy jedynie ludźmi o określonej pozycji w hierarchii wspólnotowej, nawet, gdy dzisiaj znajdujemy się na górze, to nie wiadomo, co będzie za parę lat. Szczególnie powinni to pamiętać ignoranci zapatrzeni we własną osobę, nie mający szacunku do innych. Kto wie, czy i ci ludzie nie będą potrzebowali pomocy za jakiś czas.