nowatorskie sposoby czyszczenia uzębienia

Dentysta
Każdy bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego że musi dbać o zęby. Współczesne potencjały utrzymania jamy ustnej w znakomitej higienie są duże.

Zęby
Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Szczoteczki soniczne to nowatorska generacja szczotek, która ze względu na swoją wielką skuteczność mycia staje się coraz bardziej słynna, eliminując pomału z rynku zwykłe szczoteczki. Szczoteczki soniczne, dzięki swojemu szczególnemu biegowi, oraz celowo wyprofilowanym końcówkom, umożliwiają bardzo precyzyjne, także nieinwazyjne czyszczenie zębów. Łączą dużą skuteczność czyszczenia z delikatnością dla wrażliwego szkliwa i dziąseł. W trakcie mycia zębów szczoteczki takie przekazują szczególne drgania, które rozchodząc się w wodzie produkują bąbelki powietrza.

Bąbelki te, wprawione w ruch przez szczoteczkę, uderzają z dużą siłą w znajdujący się na powierzchni uzębienia nalot eliminując go z powierzchni zębów. Efektywność owego procesu została potwierdzona wieloma badaniami klinicznymi. Włosie szczoteczki sonicznej podczas pracy wychyla się na boki do 4 mm przeprowadzając ruch wymiatający. Jest to sposób szczotkowania godny polecenia dla wszystkich ludzi dorosłych. Osiągalnych jest dużo gatunków, które różnią się od siebie przede wszystkim designem, ilością aplikacji, oraz gatunkiem realnych do użycia zakończeń czyszczących.

Dentysta
Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Irygator do zębów (okazyjne wymiana plomb amalgamatowych kraków – https://implantis.com.pl/leczenie-zachowawcze/wymiana-wypelnien-amalgamatowych/) służy do codziennych zabiegów higienicznych jamy ustnej. Urządzenie to przypomina elektryczną szczoteczkę do zębów, jednak w miejsce zakończenia z włosiem posiada dyszę która emituje strumień wody i jest na stałe podłączona ze zbiornikiem. Irygator eliminuje zarazki znajdujące się głęboko między zębami i niżej dziąseł, gdzie czyszczenie tradycyjną szczoteczką nie przynosi rezultatów. Irygator do zębów (sprawdź nasz biuletyn – higienizacja zębów kraków) jest idealnym uzupełnieniem codziennego mycia zębów i całkowicie jest w stanie zastąpić nić stomatologiczną. Jest wręcz niezbędny dla osób z aparatami ortodontycznymi. Irygator wodny w dużym stopniu ułatwia i poprawia skuteczność zabiegów higienicznych. Powszednie stosowanie tego sprzętu w zabiegach higienicznych jamy ustnej w znacznym stopniu przyspiesza kurację chorób przyzębia.