Na czym polega przeszczep włosów?

płótno - wizyta
Wypadanie włosów wiodące do łysienia jest ambarasem dotykającym przede wszystkim, lecz nie wyłącznie mężczyzn. Strata owłosienia jest ogromnie stresująca, stąd coraz to więcej osób stawia na przeszczepy włosów. Transplantacja włosów jest strategią znaną od dawna, jednak w dzisiejszych czasach została dopracowana i osiąga wspaniałe rezultaty.

płótno - wizyta
Autor: Platforma Obywatelska RP
Źródło: http://www.flickr.com
kadr - wizyta
Autor: Platforma Obywatelska RP
Źródło: http://www.flickr.com

Ludzkość od zawsze zastanawiała się jak leczyć łysienie. Z całą pewnością każdy z nas pamięta peruki francuskie, wkładane nie jedynie przez kobiety, ale zwłaszcza przez panów. Potem nadszedł okres stosowania ziół a także medykamentów na porost włosów.

Ten aktualny materiał (https://www.rego-bis.pl/) jest naprawdę godny uwagi! Wejdź w poniższy link i sprawdź to sam. Każdy wpis będzie dla nas ważny.

W 1939 r. japoński lekarz Okuda dokonał pierwszej próby wykonania przeszczepu włosów na głowie. Metoda jego przez lata była udoskonalana, jednak autentyczną rewolucją w tejże sferze stało się zastosowanie w latach osiemdziesiątych mini- oraz mikroimplantów. Współcześnie przeszczepia się owłosienie na brwi, skronie jak też wąsy, czasami włosy łonowe jak też rzęsy.

Najczęstszą przyczyną łysienia jest szkodliwe działanie męskich hormonów. Testosteron pod wpływem enzymów zmienia się w krwi na dihydrotestosteron, a więc swoją aktywną formę, jaka może powodować łysienie. Tylko włosy na potylicy nie są wrażliwe na aktywność tejże odmiany męskiego hormonu płciowego. Właśnie z owego powodu osoby łysiejące mają z tyłu głowy dużą ilość włosów, jaka starczy do wykonania przeszczepu. Mało tego włosy te są odporne na wypadanie. Kobiety łysieją rzadziej niż panowie. Niekiedy pod wpływem testosteronu, a czasem z deficytu żeńskiego hormonu płciowego. Kobiety z reguły mają mocno przerzedzone włosy w okolicach czoła oraz w centrum głowy. Dzięki przeszczepowi możesz je zagęścić. Do pozostałych przyczyn łysienia należą: napięcie, zła dieta, nieodpowiednia pielęgnacja włosów, choroba. Jeżeli idzie o przeszczep włosów cena waha się 3-10 tys. złotych.

Transplantacja włosów polega na chirurgicznym zaczerpnięciu włosów z innych partii ciała i wszczepieniu je na czubek głowy. Włosy do transplantacji pobierane są ze skóry(zobacz: dermatolog ostrołęka) boków oraz tyłu głowy, gdyż tenże obszar u osób cierpiących na zbytnie wypadanie włosów zawiera szczepy włosów dominujących, które są w stanie róść na wszelkiej wyłysiałej części głowy. Lekarz musi rozdzielić wszystkie pobrane włosy na szczepy, jakie obejmują 1-6 włosów. Tak przygotowane szczepy zostają wszczepione w wyłysiałą skórę głowy.