metody na odtworzenie zniszczonego zęba

Gabinet dentystyczny
Każdy pragnąłby mieć naturalnie zdrowe, mocne uzębienie. Niestety w większej części przypadków wizyty u lekarza stomatologa są przymusem, przede wszystkim kiedy pojawia się ból, albo część zęba się ułamie.

Gabinet dentystyczny
Autor: SunnyView Dental
Źródło: http://www.flickr.com

Endodoncja wrocław jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej efektywnych sposobów leczenia zębów. Kluczem do powodzenia w leczeniu kanałowym jest gruntowne oczyszczenie układu kanałów korzeniowych z zanieczyszczonej, czy też martwej miazgi, poszerzenie, oczyszczenie, a potem szczelne zapełnienie kanałów na całej ich długości. Wskazaniami do tego rodzaju leczenia są jakiekolwiek stany chorobowe, jakie wiodą do nieodwracalnych zapaleń miazgi. Można tego dokonać przy przeznaczeniu nowoczesnych narzędzi, oraz systemów do zapełniania kanałów korzeniowych.

Ekscytuje Cię omawiana kwestia? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (http://www.ursynow-specjalisci.pl/lekarze-specjalisci/ginekolog/) pokrewnego postu – on też jest godny zainteresowania.

Dzięki nowoczesnym technikom endodoncjimożna wykonać podczas jednej wizyty, w czasie gdy w wypadku standardowych metod rozkłada się to na parę etapów.

Dentysta
Źródło: pixabay

Są wypadki, kiedy (www.rajsoczewek.pl/ray-ban) mocno zepsute uzębienie należy w jakiś sposób odtworzyć. Zastosowanie koron protetycznych to jeden z najpopularniejszych sposobów na ich odnowę. Odpowiednie jej wykonanie, także stosowna higiena jamy ustnej jest w stanie zagwarantować stałość takiej rekonstrukcji na wiele lat. korony porcelanowe wrocław pięknie odtwarzają wygląd prawdziwych zębów. Ilość pozostałego zrębu zęba przesądza czy realne okaże się wykonanie korony. Koron między innymi nie wykonuje się, kiedy ilość pozostałego nad dziąsłem fragmentu zęba jest mniejsza niż 2-3 mm. Kiedy zęby są zniszczone przez próchnicę do poziomu dziąsła, czy też głębiej, proponuje się przedłużenie korony klinicznej zęba, a następnie wykonanie korony zastępczej, później po 6 miesiącach korony porcelanowej.

Uzupełnienia ceramiczne zrewolucjonizowały możliwości zdobywania rezultatów estetycznych koron. Niezależnie od tego, czy ząb zniszczyła próchnica, bądź też w inny sposób został uszkodzony, ceramiczna korona protetyczna pozwoli na zamienianie popsutej części zęba bardzo naturalnie wyglądającym, schludnym, precyzyjnie sporządzonym i bezpiecznym uzupełnieniem. A co najistotniejsze, wygląda zupełnie jak naturalny ząb i nie mieści metalu.