Łóżka szpitalne – rozbieżności pomiędzy szpitalami i oddziałami

Łóżko szpitalne
Kliniki oraz wszelkie ośrodki opieki medycznej zawsze były podporządkowane konkretnym obostrzeniom, jeśli chodzi o sprzęty, które się w nich pojawiają. W dzisiejszych czasach, najistotniejszy jest komfort pacjentów oraz szybkość ich transportu, a dodatkowo różne ułatwienia podczas kuracji.

łóżko - szpital
Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z bazowych urządzeń, najistotniejszym w każdej placówce medycznej, jest łóżko. I to nie jest jakiekolwiek posłanie, nabyte w sklepie z meblami. Łózka szpitalne, tak samo, jak każdy inny sprzęt do szpitali, musi wypełniać najważniejsze przepisy. Istnieją ich różnorodne rodzaje, w różnorodnych opcjach kosztowych. Pamiętajmy, iż kliniki, jako obiekty państwowe, podlegają obowiązkowi przeprowadzenia przetargu, również na łóżka szpitalne. Z tego powodu, nie każda placówka dysponuje takimi samymi łóżkami, ale choć są zróżnicowane, każde z nich wypełnia te same, sprecyzowane przepisy.
Zależnie od oddziału, sprzęty mogą się różnić i tak samo jest w przypadku łóżek. Na przykład, łóżko [https://swiatsypialni.com.pl/kategoria-produktu/lozka/lozka-dzieciece/] na oddziale ortopedii powinno być uzupełnione w pomocnicze wysięgniki, które pomagają przymocować złamaną nogę. Na pozostałych oddziałach, takie udogodnienie nie jest wymagane. Na intensywnej terapii zazwyczaj są najwygodniejsze łózka szpitalne, wyposażone we wszystkie opcjonalne udogodnienia. W końcu, dokładnie tam trafiają najciężej chorzy pacjenci.
Łózka szpitalne, co najważniejsze, powinny posiadać wysuwane ranty. Zabezpieczają one chorych przed wypadnięciem w trakcie snu, a także upraszczają przejazd chorego na inny oddział lub na salę zabiegów. Istotne jest także ruchome podparcie, a docelowo najkorzystniej, aby łóżko miało ruchliwych jak najwięcej części. Dzięki temu łatwiej będzie je dopasować do fizjologicznej pozycji ciała pacjentów. Wpłynie to znacząco na komfort chorego i pogłębi jego odpoczynek. Dobrze jest również, jeśli do łóżka zainstalowany jest sterownik elektroniczny, umożliwiający pacjentowi własnoręcznie ustawić pozycję łóżka, zależnie od jego wymagań.

Nie każda klinika może sobie pozwolić na najwygodniejsze łóżka. Co najważniejsze, na szczęście nie są one niewygodne oraz da się na nich odpocząć. Prawdopodobnie po pewnym czasie, będą stworzone jeszcze lepsze posłania, które wypełnią w końcu wszystkie oczekiwania szpitalnych pacjentów.