Lęk, smutek – stan depresyjny czy zimowa chandra?

psycholog
Gdy chmury pojawiają się na niebie, a dni kurczą się niemiłosiernie, wielu z nas spostrzega, iż coraz mniej rzeczy sprawia im radość. Są obojętni na wszystko, poczucie beznadziei i smutek nie pozwalają normalnie funkcjonować. W końcu nastaje moment, iż nie mają sił by wstać z łóżka by rozpocząć dzień. Depresja jest istotnym problemem, który objawia się głównie nieprawdopodobnym oraz długookresowym obniżeniem nastroju.

Innymi niecodziennymi przejawami choroby są: lęk, wpadanie w gniew, żal. Przy podejrzeniu depresji należy skorzystać z pomocy lekarza psychoterapeuty (ekstra źródła), który na podstawie przeprowadzonej rozmowy i badania postawi rozpoznanie czy niezbędna jest konsultacja psychiatryczna. Psychoterapeuta pomoże ”oswoić” chorobę i nauczyć jak sobie z nią radzić, zwłaszcza pacjentom przywykłym do wcześniejszej aktywności – .

Swój czas i całą uwagę naszej osobie. Dzięki terapii, uzyskamy nową wiedzę, zrozumiemy swoje potrzeby, motywy działań, uzyskamy wgląd w pragnienia, nauczymy się nawiązywać i utrzymywać właściwe relacje z innymi ludźmi. Psychoterapeuta pomoże nam poradzić sobie z trudnościami i zlikwiduje dręczące objawy.

Czyżby nasz post spodobał Ci się? Przejdź więc na naszą inną stronę – tam można zobaczyć tu (https://www.theomarvee.com/content/9-o-firmie) kolejne świetne wpisy.

Szkolenia dla psychologów łódź mogą okazać się bardzo pomocne w rozwiązywaniu problemów swoich pacjentów – szkolenia dla.

Zważywszy na to, iż najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji zimową porą jest deficyt światła słonecznego docierającego do nas w okresie jesienno-zimowym, zasadniczym sposobem leczenia tego zaburzenia jest wspomniana fototerapia. Uznano, że odpowiednia ilość sztucznego światła zbawiennie wpływa na wydzielanie hormonów i przekaźników mózgowych. Leczenie światłem można łączyć z lekami antydepresyjnymi. Mają one zwalczać depresję i złe nastroje. Większość antydepresantów jest sprzedawana na receptę, wyjątek stanowią produkty ziołowe, np. wyciąg z dziurawca, przyjmowany tylko po wizycie w gabinecie lekarskim.

Korzystne dla samopoczucia pacjentów okazują się też zimowe wyjazdy do ciepłych krajów. Również wskazane jest unikanie stresujących sytuacji, oraz jak największy odpoczynek w tym trudnym okresie. Warto również częściej w miarę możliwości nie rezygnować z kontaktów towarzyskich oraz polubić zimowe spacery .