Którą przychodnię wybrać – państwową czy prywatną?

Doktor
Niektórzy uważają, że skoro opłacają regularnie składki zdrowotne, powinni leczyć się w przychodniach państwowych. Inni z kolei uważają, że w razie choroby o wiele lepiej jest zdecydować się na gabinet prywatny. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.

Konferencja lekarska
Autor: German Tenorio
Źródło: http://www.flickr.com

Publiczna służba zdrowia
Każdy, kto odprowadza składki zdrowotne ma możliwość darmowo skorzystać z usług publicznej służby zdrowia, co jest największą zaletą tego typu rozwiązania. Przychodnie umieszczone są w każdym mieście, więc nietrudno znaleźć lekarza w okolicy miejsca zamieszkania. Problem może natomiast stanowić czas oczekiwania na wizytę. Bardzo często chorzy muszą przez wiele godzin wyczekiwać w kolejce, aż zwolni się miejsce do specjalisty, przy czym nie lepiej bywa w przypadku lekarzy rodzinnych, czy kiedy musimy odwiedzić gabinet – więcej na tej stronie – stomatologiczny wrocław. Jeżeli cierpimy na różnego rodzaju dolegliwości, które dotyczą np. przeziębienia, przebywanie w kolejce na pewno nie będzie należało do najprzyjemniejszych. Spora liczba pacjentów sprawia niestety, że lekarz często musi skracać czas wizyty, by przyjąć jak najwięcej osób. Zdarza się też, że usługi takie jak ginekologia wrocław, działa do późnych godzin nocnych, aby lekarz mógł przyjąć wszystkich swoich pacjentów. Tego typu sytuacja jest uciążliwa dla każdej ze stron.

Prywatna służba zdrowia
Zazwyczaj zdarza się, że w ramach prywatnej służby zdrowia odwiedzamy w szczególności gabinet zapraszamy Cię do: http://www.gabinetpsychologiczny.sos.pl/oferta.html stomatologiczny Wrocław. Rzecz jasna, tego typu wizyta wymaga dodatkowych kosztów, nawet jeżeli jesteśmy ubezpieczani w zatrudniającej nas firmie. Czasami jednakże warto dopłacić, by mieć pewność, że zęby zostaną wyleczone szybko i skutecznie, a sam zabieg nie będzie bolesny. Prywatne przychodnie są przeważnie o wiele lepiej wyposażone od tych publicznych, co pozwala specjalistom sprawnie i dobrze robić swoją pracę.

Także gabinet ginekologiczny wybierany jest chętniej w prywatnych placówkach. Decyduje o tym wiele czynników, a jednym z ważniejszych jest na pewno możliwość uniknięcia męczących kolejek. Wadą tego typu palcówek jest natomiast konieczność opłacania wizyt mimo opłacania także obowiązkowych składek zdrowotnych.

Categories: Bez kategorii