Category Archives: Klasa-str

Wiele osób tego nie może zrozumieć lub obawia się zrozumieć. Psychoterapeuta to normalny lekarz, nie ma się czego bać

Psychoterapeuta to specjalista, ale trochę inny niż większość, których znamy. To lekarz duszy. prawdopodobnie umawiamy się na wizytę do niego z symptomami cielesnymi, które już w przeszłości określone jako nie wzbudzające zastrzeżeń i nie wiemy, dlaczego kręci nam się w głowie, odczuwamy nudności, boli nas głowa. jeżeli to nie są objawy wywoływane przez konkretną chorobę to najczęściej znaczy to, że podłoże jest psychiczne.

Leczenie czerniaka oraz eliminowanie znamion

Są choroby, które wywołują w ludziach powszechny lęk, mimo że nie zawsze jest on uzasadniony. Dla znaczącej ilości osób dużym problemem okazać się może jedna, nowa fałdka na twarzy, wywołująca strach i oznakę, że czas wcale nie stanął w miejscu, a nawet blizna widoczna już z oddali, a dla innych – ciężka choroba pokroju nowotworów, którą można ciężko wyleczyć, a z kolei lekceważone objawić się przerzutami i pogorszeniem się stanu zdrowia. Znając oraz bacznie obserwując objawy jednak w odpowiednim czasie można zareagować i zahamować rozwój choroby, z kolei niejednokrotnie – całkowicie pozbyć się problemu.

Wykorzystaj wakacyjny czas we właściwy sposób – postaw na aktywność

Wakacje to czas, jaki kojarzy się nam przede wszystkim z wypoczynkiem. Lubimy całymi dniami leżeć na plaży, odpoczywać na hamaku w przydomowym ogrodzie, czytać książki, rozmyślać itp. Innymi słowy chcemy naprawdę odpocząć, co przeważnie kojarzy nam się z omijaniem zbędnej aktywności fizycznej. Są jednak i tacy, który relaksować się mogą jedynie pozostając aktywnymi, stąd też nawet jeżeli nie muszą pracować, chcą aktywnie spędzać wolny czas – uprawiają sporty, korzystają z atrakcyjnych sposobów na pobudzenie ciała i umysłu, i co chwila chcą być w ruchu.