W jaki sposób prawidłowo rozpoznać ugryzienie kleszcza?

tableau - zabawki
Wiosna to okres, gdy odnotowuje się dużą liczbę ukąszeń wszelkiego typu owadów. Bardzo łatwo można pomylić dla przykładu ugryzienie przez komara z ugryzieniem kleszcza przynajmniej w początkowej fazie. Dlatego tak ważna jest wiedza nie tylko w temacie jedynie śladu, ale również działania, jakie trzeba podjąć w późniejszej kolejności. Każdy dorosły człowiek powinien poznać postać i specyficzne objawy boreliozy. Oto parę wskazówek, które powinny pomóc odróżnić zaróżowienie na naskórku po ukąszeniu komara od rumienia wędrującego.

kleszcze - las
Autor: Mig Gilbert
Źródło: http://www.flickr.com

Natychmiastowa pomoc po ugryzieniu kleszcza jest konieczna, dlatego, że nieprawidłowe podejście może wywoływać niebezpieczną chorobę, czyli boreliozę.

Czyżby wpisy opublikowane na danej witrynie www (https://rehab-terapia.pl/oferta/uzaleznienie-od-komputera/) ogólnie Cię zadowoliły? Sądzimy, że tak. Jednakże, jeśli masz ochotę więcej, to wejdź tutaj.

Otóż pogłębiające się zaczerwienienie na skórze jest jednym z jej znaków. Ugryzienie kleszcza powoduje ślad, który cechuje się bardzo szybko powiększającym się zaróżowieniem. Jednakże należy pamiętać, że nie zawsze ugryzienie kleszcza powoduje boreliozę, ale w każdorazowym przypadku najistotniejsza jest profilaktyka, dlatego też każdy ukąszony musi zrobić test na boreliozę. Ślad może być efektem reakcji alergicznej na ugryzienie, dlatego też zaczerwienienie po kleszczu nie pojawia się u wszystkich poszkodowanych osób.Zatem jak właściwie rozpoznać symptomy wynikające z rumienia wędrującego? Przede wszystkim zaczerwienienie będzie się w błyskawicznym tempie powiększało przykładowo w krótkim tempie uzyska wielkość 5 cm. Może pojawić się pieczenie i świąd, ale nie zawsze musi tak być. U niektórych osób występują inne objawy np. przykładowo boleści stawów, mięśni, ból(zobacz fizjoterapeuta sportowy wrocław) głowy i przyspieszona praca mięśnia sercowego. Rumień wędrujący to czerwony znak wokoło, którego tworzy się czerwieniejący pierścień.

Ugryzienie kleszcza to stan, który musi być kontrolowany przez lekarza, ponieważ rumień wędrujący często zanika po upływie miesiąca bez względu na to czy był leczony czy nie, ale krętkowica kleszczowa może się ujawnić po jakimś czasie. W początkach zaczerwienienie pojawia się w obszarze ukąszenia, ale w późniejszych etapach przemieszcza się przykładowo na uda, pośladki, głowę,pachwiny, pachy, a także pod kolana. Jeśli test na boreliozę wyjdzie pozytywny to wymagana będzie kuracja antybiotykami.