Jak właściwie zadbać o higienę jamy ustnej? Zobacz, jakie wskazówki przygotowali dla Ciebie nasi eksperci!

fotos - zęby
Nie od wczoraj wiadomo, że na pewno lepiej jest zapobiegać niż leczyć – zwykle nie inaczej jest w przypadku naszej jamy ustnej, a w szczególności zębów. Jeśli będziesz dbać odpowiednio o swe zęby, znacznie zmniejszysz ryzyko wystąpienia różnego rodzaju kłopotów i bólu zębów. Jeśli zaniedbasz z kolei podstawowe zasady higieny jamy ustnej, wtedy istnieje spore prawdopodobieństwo, że wkrótce wylądujesz u dentysty, a leczenie zębów w Polsce bez wątpienia nie jest tanią sprawą. Podsumowując – właściwie nie pozostało Ci nic innego jak tylko zacząć właściwie dbać o swe zęby – zobacz, jakie wskazówki przygotowali dla Ciebie nasi specjaliści!

perspektywa - gabinet
Autor: Comrade King
Źródło: http://www.flickr.com
ogląd - gabinet
Autor: Comrade King
Źródło: http://www.flickr.com

Regularne mycie zębów
Czyszczenie zębów z pewnością jest bardzo ważne, jednakże z drugiej strony nie należy przesadzać – jeśli umyjesz zęby dwa razy dnia, będzie to dla nich całkowicie wystarczające. Nie należy na pewno myć zębów po każdym jedzeniu, bowiem to znacząco narusza naturalne bariery ochronne zębów – dla przykładu szczoteczki soniczne do zębów zzębów (pod tym linkiem)ają napisane w instrukcji żeby nie używać ich więcej niż dwa rady dziennie, gdyż będzie to sytuacja niedobra dla zębów.

fotos - zęby
Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com

Jaka szczoteczka?
Szczoteczki soniczne do zębów aktualnie są bez wątpienia najbardziej popularne i polecane przez wielu dentystów.

Jeżeli chcesz przeczytać coś naprawdę niezwykle interesującego, sprawdź treść (https://wola.centrumdemed.pl/oferta/ortodonta/) tej strony a na pewno nie będziesz żałować.

Wydaje się, że aktualnie tego rodzaju szczoteczki to najlepszy wybór pośród dostępnych na rynku szczoteczek – mogą wyczyścić dokładnie praktycznie każdy zakamarek, docierając we wszystkie miejsca, które zwykle omijamy przy wykorzystaniu tradycyjnej szczoteczki. Pamiętaj jednakże, aby regularnie wymieniać końcówki do szczoteczek sonicznych – poleca się, aby były zmieniane raz w miesiącu!

Regularne wizyty u stomatologa
Nawet najlepsza higiena jamy ustnej bez wątpienia nie wystarcza jeżeli nie będziesz regularnie odwiedzać stomatologa. Musisz wybrać się na wizytę kontrolną przynajmniej raz na trzy miesiące – jeżeli nie zaniedbasz tego obowiązku i będziesz stale pod opieką swojego stomatologa, wówczas niewątpliwie unikniesz wszelkich problemów z zębami. Pamiętaj, że nie są to pieniądze wyrzucone w błoto, ale zainwestowane w brak kłopotów z uzębieniem! W razie problemów późniejsze wizyty u dentysty niewątpliwie będą mniej przyjemne dla Twojego portfela!