Jak radzić sobie z problemem od narkotyków członka naszej rodziny?

fotos - zdrowie
W w obecnym świecie, w którym jest ogromna presja na młodych ludziach. Duże wymagania czy to w domu, albo też w miejscu naszego zatrudnienia powoduje, że wyjątkowo często pełen wątpliwości młody człowiek wyciąga ręce po różnego rodzaju używki. Ostatecznie częstokroć może się to skończyć I tu uzależnieniem, co może prowadzić do problemów, jakie mają później wpływ na całe nasze życie. Warto pamiętać o tym, że jeżeli ktoś nam bliski wpadnie w tego rodzaju kłopoty, to nie możemy jej pozostawić z tym bez wsparcia. W takich sytuacjach liczy się wyciągnięcie pomocnej dłoni.

fotos - zdrowie
Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com
rzut - zdrowie
Autor: Daniel Fabrykiewicz
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy już zmierzymy się z takim problemem i przeanalizujemy jakie są możliwości wsparcia ludzi uzależnionych od mocnych używek, to zorientujemy się, że jest dużo ośrodków i miejsc w jakich wspiera się leczenie narkomanii. Nie próbujmy podejmować jakiś radykalnych działań, jakie są w stanie doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji, których nie przewidzieliśmy. Trzeba się zwrócić do specjalistów, jacy po sprawdzeniu tematu postarają się dobrać odpowiedni sposób leczenia uzależnienia. Tutaj ważna jest także pomoc z zastosowaniem środków lecz także wsparcie bliskiej rodziny jak i doświadczonego psychologa. Możemy także postawić na prywatny ośrodek leczenia uzależnień, w którym odnajdziemy wszystko, co jest potrzebne do wsparcia i leczenia. Lekarze z całą pewnością będą próbowali porozmawiać też z osobą uzależnioną ale i z członkami rodziny aby poznać wszelkie szczegóły, jakie spowodowały wystąpienie tej sytuacji.

Wydaje się, iż największym problemem w tego typu przypadkach jest nakłanianie osoby uzależnionej do rozpoczęcia terapii. Może to się okazać nawet niewykonalne, dlatego bardzo ważną rolę musi odegrać tutaj rodzina, która musi całością sił oraz wszelkimi możliwymi środkami dopingować chorego do samodzielnego przystąpienia do leczenia. Kiedy zakończy się to sukcesem, to już najtrudniejszą sprawę mamy z głowy. Od tego momentu liczy się konsekwencja a także wsparcie, gdyż na pewno pojawią się momenty zwątpienia jak również i sytuacje, kiedy pacjent będzie chciał przerwać leczenie. Nie powinniśmy jednak w takich chwilach poddawać.

Categories: Bez kategorii