Jak polepszyć wygląd swojej skóry? Na co zwrócić uwagę? jakiego typu preparaty są warte rekomendacji?

kolagen z elastyną
Na rynku jest bardzo dużo preparatów, dzięki którym nasza skóra, włosy i paznokcie mogą prezentować się rzeczywiście doskonale. Tak naprawdę to wybór jest naprawdę spory, dość często nie wiemy, w co zainwestować. W naszym krótkim poradniku przedstawimy dwie, pewne rzeczy, jakie na pewno przypadną do gustu każdej osobie.

kwas migdałowy cena
Autor: Alejandro Martinez
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsze co, to kolagen z elastyną (dowiedz się więcej), czyli jedne z bardziej istotnych białek tkanki łącznej skóry. Kolagen jest odpowiedzialny za utrzymanie właściwej wilgotności skóry, elastyna zaś nadaje skórze odpowiednią elastyczność oraz sprężystość. Podczas starzenia się skóry, kolagen rozpuszczalny w wodzie przekształca się w kolagen usieciowany, jaki jest nierozpuszczalny w wodzie, co więcej jest pozbawiony zdolności wiązania wody. To sprawia więc, że, skóra nie tworzy elastyny, tak więc traci swoją elastyczność, jest sucha. Taki preparat jest więc rekomendowany dla suchej cery, zniszczonej, która jest już dojrzała, podatna na długotrwałe opalanie.

Kolagen z elastyną pojawia się bardzo często w kosmetykach do pielęgnacji skóry o działaniu regenerującym i odmładzającym, bo przywraca świeżość, natomiast skóra staje się gładka i bardziej sprężysta. Rozpuszczalny kolagen na powierzchni skóry stwarza cienką warstwę, chroni on przed zbyt dużą stratą wody, skóra zaś staje się aksamitna. Następnym wartym polecenia preparatem jest kwas migdałowy, czyli jeden z kwasów alfa-hydroksykwasów. Łagodnie złuszcza skórę, odmładza, a co więcej nie powoduje podrażnień. Co interesujące jak kwas migdałowy cena (sprawdź ofertę) jego nie jest wygórowana, tak więc wiele osób może sobie na niego pozwolić. To preparat doskonały dla cer z problemami. Kwas migdałowy wykorzystuje się na skórę, ażeby wyrównać jej koloryt, a jednocześnie ażeby pobudzić regenerację.

Taki zabieg złuszczania skóry takim kwasem migdałowym powoduje, iż cera jest na pewno jaśniejsza, w większym stopniu napięta, gładsza, lepiej nawilżona. Jeżeli mówimy o cerze trądzikowej, to znacząco zmniejsza się łojotok. Taki kwas działa mocniej niż chociażby kwas glikolowy, posiada jednak większe cząsteczki, nie tak szybko więc wnika w skórę, co powoduje, że nie powoduje zaczerwienienia czy podrażnienia. Jeżeli pragniemy poprawić wygląd swojej skóry, to na pewno warto skorzystać, z którychś z tego rodzaju preparatów, ponieważ dzięki temu istnieją większe szanse, iż będziemy zadowoleni z naszego wyglądu.

Categories: Bez kategorii