Dodatkowe gadżety dla młodych rodziców, które pomogą przy pielęgnacji noworodka

akcesoria - malunek
Wkrótce staniecie się szczęśliwymi rodzicami małej, bezradnej i uroczej istotki. Oswojcie się ze świadomością, że czeka was ciężki czas, ponieważ wasz malutki niemowlak już od pierwszych chwil życia zapewni wam z pewnością ciężkie warunki współpracy i będzie dla swoich rodzicieli trudnym partnerem. Dlatego warto już wcześniej sporządzić listę gadżetów niezbędnych przy pielęgnacji nowego członka rodziny.

Droższe sprzęty, czyli wózeczek, siedzonko do auta, łóżko, czy bujaczek stanowią niejako podstawę i mają priorytet jeśli chodzi o kolejność zakupów. Warto więc skupić się na właściwościach mniej rzucających się w oczy i nietypowych, które mimo wszystko czasem okazują się zasadnicze, gdy w grę wchodzi komfort maluszka oraz jego rodzicieli.
Jeśli młoda mama zamierza karmić swoje niemowlę (zobacz również rehabilitacja dla niemowlaków warszawa) piersią, może rozważyć przeglądnięcie oferty akcesoriów przydatnych podczas laktacji. Na pozór wydawałoby się, że wiele z nich to zbędne gadżety, jak na przykład odciągacz pokarmu. Jednak w tym szczególnym przypadku jest inaczej. Dobry odciągacz może wydajnie dopomóc świeżo upieczonej mamie tak w pobudzaniu czy wsparciu laktacji, jak i ustrzec przed następstwami tzw. nawału pokarmowego lub jego zastoju.

Żeby zasięgnąć więcej danych na przedstawiany tutaj wątek, polecam (https://magicplay.pl/) inne ciekawe portale.

Z tej przyczyny dobrze jest nabyć markowy odciągacz pokarmu, by zabezpieczyć się na wypadek, gdy maluch nie chce jeść z piersi, a pokarm zbiera się w szybkim tempie.

akcesoria - malunek
Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym rozwiązaniem, które wesprze młodym rodzicom utrzymać spokój w początkowych tygodniach życia ich pociechy jest monitor oddechu. Z jego pomocą rodzice mają sposobność monitorowania na bieżąco, czy oddech maluszka jest regularny. W przypadku, gdy pauza pomiędzy oddechami wynosi więcej niż paręnaście sekund, monitor oddechu uruchamia alarm akustyczny i wibracyjny.

W ten sposób rodzice zyskują jednocześnie większą kontrolę w razie, gdyby z niemowlakiem działo się coś niedobrego, jak również większy spokój i niezależność, ponieważ nie są zmuszeni co rusz schylać się nad łóżkiem i sprawdzać, czy uśpione maleństwo oddycha regularnie.