Dlaczego wiosna to znienawidzona pora roku przez osoby cierpiące na alergię? Kiedy z reguły stosuje się odczulanie?

pomoc - odbitka
Nadchodząca wiosna jest dobrą wiadomością ze względu na coraz lepszą aurę za oknem, natomiast alergicy wcale się z jej nadejścia nie cieszą. Myślą raczej o nadciągającym kichaniu, katarze i ogólnie złym samopoczuciem wynikającym z uczulenia na pyłki. Jak można takiej osobie pomóc?

pomoc - odbitka
Autor: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli odczuwamy objawy alergii, lecz nigdy robiliśmy badań oraz nie wiemy na co jesteśmy uczuleni, to bez wizyty u alergologa (dalej) się nie obędzie. Specjalista zrobi testy alergiczne, jakie pozwolą znaleźć przyczynę złego samopoczucia. Trzeba bowiem powiedzieć, iż jest sporo alergenów, jakie uczulają. Na wiosnę problemem mogą być pyłki różnych drzew, jak i kwitnących kwiatów. Natomiast istnieją takie alergeny, które uczulają cały rok. Może to być sierść psa, albo kurz w domu. Gdy jest tego typu możliwość to powinno się wystrzegać się źródła alergii, jednak nie zawsze to tak proste. Z reguły ulgę przynoszą tabletki na alergię, które hamują objawy oraz powodują, że możemy przetrwać kiepskie samopoczucie. Natomiast czasem objawy są intensywne i nie ma możliwości odseparowania się od alergenów, w takim wypadku pomóc może odczulanie. Tym bardziej często stosowana jest w przypadku dość groźnego uczulenia na jad osy czy pszczoły. Jest ono niebezpieczne dlatego, iż w przypadku ugryzienia dochodzi do niesamowicie intensywnej reakcji ciała, jaka może zakończyć się w niektórych przypadkach śmiercią, jeżeli uczulona osoba nie zyska w krótkim czasie pomocy.

Bez wątpienia osoby mające alergię mają dzisiaj znacznie lepiej, ponieważ dostępnych jest sporo, skutecznych środków. W ten sposób osoby z silną alergią mogą normalnie funkcjonować.

Taka problematyka jest dla pewnych osób nieco kontrowersyjna. Jeżeli chcesz przeczytać inne zdania na analizowane tu zagadnienie, to poznaj więcej na ten temat.