Czym jest zwyrodnienie plamki żółtej?

lek - obrazeczek
Oczy są jednym z najbardziej niezawodnych i cennych zmysłów wszystkich ludzi, w związku z tym niezwykle ważne jest, aby był on w jak najlepszym stanie. O oczy winno się dbać w należyty sposób, jak również – co ważne – podejmować leczenie, jeśli zaistnieje takowa potrzeba, zarazem nie ignorując nawet najmniejszych objawów, bowiem ostatecznie mogą one okazać się wstępem do dużych kłopotów. Niejednokrotnie ignorowane problemy oczy doprowadzić mogą do nieodwracalnych zmian, jak również – utraty wzroku, o czym należy zawsze pamiętać.

lek - obrazeczek
Autor: Bureau of Land Management
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z problemów oczu jest tzw. AMD, inaczej mówiąc zwyrodnienie plamki żółtej. W sprawie takiej jak amd choroba oczu leczenie i jej objawy okazać się mogą niezwykle sporną kwestią w każdym znaczeniu. Jest to choroba przewlekła oraz genetyczna, jak też postępująca. Z reguły występuje ona u osób po pięćdziesiątym roku życia, ale niewykluczone jest, że może również (www.rajsoczewek.pl/przeciwsloneczne/solano) objawić się u ludzi młodych, również i dzieci. AMD może również doprowadzić do pogorszenia się widzenia, a nawet ślepoty całkowitej. Choroba ta występuje pod dwoma postaciami – suchą oraz wysiękową. Ostatnia z nich jest najbardziej możliwa u młodych ludzi. Głównym objawem jest widzenie prostych linii jako falistych lub trudności w czytaniu, które nieustannie postępują. Ostateczne skutki są zależne od tempa rozwijania się choroby. Bardzo często występuje u kobiet, które w przeciwieństwie do mężczyzn są częściej narażone na problem zwyrodnienia plamki żółtej. Przyczyn jest wiele. Znaczna większość chorób jest genetyczna, lecz AMD pojawić się może również przejdź na więcej dowiesz się na tej stronie ze względna nadciśnienie w układzie sercowo-naczyniowym, przez palenie papierosów, niedobór witamin, bądź zbyt intensywne światło. AMD może być leczone – w tej kwestii jest stosowana tzw. laserowa korekta wzroku Śląsk jednak jest województwem, które posiada najlepszych specjalistów, zajmujących się podobnymi zabiegami.

Laserowa korekta polega na eliminacji uszkodzonych naczyń krwionośnych, jeśli nie są one położone w okolicach plamki żółtej. Laser to metoda coraz bardziej powszechna na całym świecie i jest ona stosunkowo bezpieczna. Niestety, żadna z metod nie potrafi poprawić widzenia, a jedynie zahamować dalszy postęp AMD.

Categories: Bez kategorii