Czym się charakteryzuje coraz częściej występujący zespół cieśni nadgarstka, jakimi sposobami jest on wykrywany oraz leczony.

Chirurg
Praca przy komputerze może się wydawać przyjemna i lekka, lecz jednak niesie za sobą kilka zagrożeń. Z pewnością mocno będzie na tym cierpieć kręgosłup, szczególnie jeśli ktoś po zakończeniu pracy dalej nic się nie rusza. Lecz zagrożenie jest także z innego kierunku, o czym sporo osób nie ma nawet pojęcia.

Operacja chirurgiczna
Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku długiego używania klawiatury dochodzi często przy tym zbyt dużego wygięcia dłoni. W ten sposób może zostać podrażniony położony w okolicach nadgarstka nerw, a także pojawiają się obrzęki i stany zapalne ścięgien. I gdy w pewnej chwili zaczną się pojawiać zesztywnienie dłoni, problemy z wykonaniem prostych czynności i bóle w nadgarstkach, to są to klasyczne symptomy cieśni.

Jeżeli wciąż nie udało Ci się wyszukać niczego ciekawego, to sprawdź pod tym linkiem, tu na pewno odnajdziesz to, co okaże się dla Ciebie teraz użyteczne.

Cieśń nadgarstka Wrocław to schorzenie, na które zapada niestety naprawdę sporo osób, zwłaszcza pracujących przez długi czas przy komputerze. Choroba dotyka przede wszystkim osoby w wieku średnim, a jej zaniedbanie może się skończyć groźnymi konsekwencjami, łącznie z przymusem wykonania operacji.

Jednak jeżeli stan chorego będzie poważniejszy, to może się okazać, że jednak operacja będzie konieczna. Polecana będzie wtedy chirurgia ręki Wrocław, którą oferują liczne specjalizujące się w leczeniu ortopedycznych schorzeń zakłady lecznicze i kliniki.

Zespół cieśni na szczęście jest stosunkowo łatwo rozpoznawalny już w początkowej fazie, ponieważ daje charakterystyczne symptomy. Po pierwsze towarzyszą mu ból i drętwienie nadgarstków, początkowo jedynie w porze nocnej, a później również wielokrotnie w ciągu dnia.

Jeśli zaintrygowała Cię prezentowana w niniejszym poście tematyka, zobacz treść na witrynie (citycentralapartments.pl/), którą zapewne również uznasz za przydatną.

Poza tym wraz z postępem schorzenia zaczyna się pogorszenie sprawności manualnej, chorzy zaczynają mieć problemy z czynnościami wymagającymi większej dokładności.

Jeżeli więc tylko pojawią się pierwsze niepokojące symptomy, to trzeba od razu zgłosić się do lekarza, który przeprowadzi końcową diagnozę i zaproponuje leczenie. W początkowym stadium chorobę można uleczyć bez konieczności wykonywania operacji, wykorzystuje się wówczas leki przeciwzapalne, ultradźwięki czy fizykoterapię.