Czy zdrowe odżywianie jak i sport to jedyne co można zrobić dla zdrowia? Dlaczego należy pamiętać o systematycznych wizytach u lekarza?

Lekarz
Dbanie o swoje zdrowie to kwestia pierwszorzędna. Natomiast to nie jedynie zdrowe odżywianie i uprawianie sportu, lecz również regularne kontrolowanie swojego zdrowia u lekarza. Z pewnością również nie można bagatelizować nawet małych symptomów chorób, gdy nasz organizm wysyła nam sygnały, iż coś jest z nim źle. O co więc zadbać szczególnie i w jaki sposób to robić?

Gabinet ginekologiczny
Autor: Agência de Notícias do Acre
Źródło: http://www.flickr.com

Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, że opieka medyczna to nie jedynie klasyczne wizyty u lekarza specjalisty lecz też chociażby różne akcje podczas, których można zrobić bezpłatne badania profilaktyczne. Tematyka takich programów jest różnoraka tak jak również zakres badań. Co roku na przykład organizowana jest ogólnopolska akcja walki z rakiem skóry. Możemy wtedy bezpłatnie poddać się badaniom dermatologicznym sprawdzającym znamiona na naszej skórze. Czasami nie zwracamy uwagi na tego typu rzeczy, a prawda jest taka, że zapadalność na czerniaka jest spora. Przyczynia się do tego również częste przebywanie na słońcu, dlatego tak istotna jest odpowiednia ochrona w postaci kremów z filtrem. Natomiast mimo wszystko i tak dobrze jest przynajmniej raz w roku kontrolować znamiona by być pewnym, że rakowe zmiany będą wykryte we wczesnym stadium.

Szczególnie kobiety powinny pamiętać o systematycznych wizytach u ginekologa. Jest to niezwykle ważne ponieważ ilość śmiertelnych chorób związanych ze sprawami kobiecymi jest spora. Wszelkiego rodzaju nowotwory piersi lecz też narządów płciowych, przykładowo rak szyjki macicy albo jajników. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, ponieważ rak zdiagnozowany we wczesnym stadium to większe prawdopodobieństwo wyleczenia. Ważne, że takich specjalistów można znaleźć wszędzie zarówno w większych jak też mniejszych miejscowościach. Dlatego jak interesuje nas ginekolog Łódź identycznie jak wiele innych miejscowości posiada sporo ofert.

Masz ochotę uzyskać świeże fakty na dany temat? To obejrzyj witrynę (https://wolomin.centrumdemed.pl/implanty/), zapewne dostarczy Ci wiele pozytywnych wrażeń oraz na długi czas zostanie w Twojej pamięci.

Nie stosujmy zatem wymówki, że trudno dostać się do takiego specjalisty, bo nie jest to prawda. Pamiętamy o systematycznej cytologi, USG piersi, jak również mammografii dla kobiet powyżej pięćdziesiątego roku życia gdyż może nam to nawet ocalić życie.

Dla mężczyzn bardzo ważne są badania prostaty. Każdy pan będący około pięćdziesiątego roku życia dobrze by poddał się takiemu badaniu, by sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Badanie jest dość niekomfortowe, jednak trzeba przełamać się oraz pamiętać, iż chodzi o nasze zdrowie. Zezłośliwienie prostaty jest ogromnie niebezpieczne. W związku z tym pamiętajmy o profilaktyce, bo to w ten sposób możemy przeciwdziałać nowotworom na bardzo wczesnym etapie zmian.