Czemu trzeba chronić zęby przed ubytkami, jakie są najczęściej używane materiały na wypełnienia.

zęby
Próchnica zębów jest jedną z najczęściej spotykanych chorób naszej cywilizacji. I to pomimo coraz nowocześniejszych past do zębów, szczoteczek czy preparatów czyszczących w dalszym ciągu ogromne ilości osób miewają problemy z zębami. W dużej mierze przyczynia się do tego brak odpowiedniej higieny. Tak naprawdę nawet najlepsza szczoteczka sama zębów nie umyje, jeśli jej właściciel nie będzie się tym zajmował systematycznie, to tu już nie jest w stanie pomóc. Jeżeli dołoży się do tego niewłaściwą dietę, składającą się z ogromnej ilości słodyczy i słodzonych napojów, to przepis na duże ubytki gotowy.

A jeżeli już się one pojawią, to należy od razu z nimi zrobić porządek. Leczenie zębów w początkowym stadium próchnicy jest praktycznie bezbolesne i stosunkowo tanie. Problemy rozpoczynają się, jeśli zajdzie potrzeba leczenia kanałowego, wtedy należy się liczyć przynajmniej z paroma wizytami i kilkuset złotymi do wydania.

Jeśli masz ochotę zdobyć inne materiały na opisywany temat, to zobacz proponowane www (https://www.dcg.wroclaw.pl/antykoncepcja-wroclaw), które posiadają także informacje na to zagadnienie – wejdź więc tu.

Z tego też powodu warto systematycznie odwiedzać dentystę i na bieżąco leczyć wszystkie dziury, jakie się pojawią.

Dentysta
Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle istotną sprawą przy leczeniu zęba będzie rodzaj zastosowanego wypełnienia. materiały stomatologiczne w ostatnim czasie bardzo ewoluowały, obecnie współczesne wypełnienia rzeczywiście będą niezwykle wytrzymałe i dobrze przymocowują się do podłoża. Jest to o tyle ważne, że zęby po założeniu plomby (zapoznaj się z ofertą wymiana plomb amalgamatowych kraków) są normalnie użytkowane, a tym samym narażone na ścieranie i gryzienie twardego jedzenia. Jeśli materiał na wypełnienie byłby kiepskiej jakości, to w pewnym momencie mógłby on wypaść lub się ukruszyć, a to wiązałoby się z koniecznością ponownego leczenia. Aktualnie z reguły wykorzystuje się światłoutwardzalne wypełnienia kompozyty. Najczęściej kładzione są one w warstwach, każdą kolejną odpowiednio utwardzając, i tym sposobem odbudowuje się całego zęba.

Dobrze wykonane plomby bez problemów mogą wytrzymać kilkanaście lat używania, oczywiście od warunkiem właściwego dbania o higienę jamy ustnej. A im będą one mniejsze, tym więcej pozostanie prawdziwego zęba, a samo leczenie będzie znacznie krótsze i mniej będzie bolało.