Co warto wiedzieć o implantach? Czy warto je stosować? Jakie mają największe plusy?

wizja - medycyna
Należy to niestety przyznać, że dość często nie dbamy o kondycję swoich zębów, a to dość często bierze się z tego, iż mamy złe nawyki żywieniowe, ponieważ stosujemy dietę bogatą w cukry proste. Jednocześnie nasza dieta jest dość uboga w witaminy i materiały, co łącznie daje bardzo złe połączenie. Prawdziwym dyskomfortem jest zaś nieładny uśmiech z nieestetycznie wyglądającymi dziurami. Jak mamy taki problem dobrze pomyśleć nad ciekawym rozwiązaniem, jakim jest założenie implantu.

implanty są coraz bardziej wybierane. Ich założeniem zajmuje się implantoprotetyka stomatologiczna, dosyć młoda dziedzina stomatologii, lecz w coraz większym stopniu popularny. Jeśli w następnych latach implanty identycznie będą wybierane, to jesteśmy w stanie się spodziewać, że więcej osób będzie z tego korzystać. Jest to dziedzina faktycznie rozwojowa, a w Polsce działa coraz większa liczba stomatologów, dla których implantologia to najbardziej istotna dziedzina, w której się specjalizują.

panorama - medycyna
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy jednak, że tego typu lekarz musi mieć konkretne zaświadczenie potwierdzone kwalifikacjami, kursami lub szkoleniami.

Nie wahaj oraz zobacz w najnowszym tekście (http://najlepszapsychoterapia.com/katowice/psychoterapia-indywidualna/), jak podchodzi do omawianego zagadnienia inny autor – ten post też jest bardzo interesujący!

Implantologia jest dziedziną, której każdy zainteresowany stomatolog musi poświęcić sporo czasu, nie da się po poznaniu jednej książki stwierdzić, że jesteśmy w stanie się tym zajmować. A wybranie implantów to z pewnością wiele zalet, w dalszej perspektywie jest to z pewnością bardzo wygodne rozwiązanie niż tradycyjne mostki albo proteza. Najbardziej istotną zaletą implantów jest brak ingerencji w funkcjonowanie pozostałego uzębienia. Gdyproteza (polecany protetyk)rzykład w przypadku mostków, jakie opierają się o inne zęby, dość często trzeba je oszlifować, mimo tego, iż są całkowicie zdrowe.

Przeciwdziałają także zanikowi kości, występuje on w zwyczajnych warunkach po usunięciu zęba. Implant, podobnie jak naturalny korzeń, oddziałuje odpowiednią siłą na kości żuchwy oraz szczęki, na przykład w trakcie żucia, a to powoduje, że kość zachowa swój naturalny kształt. Tego typu rozwiązanie jest więc wygodne, to na pewno lepsze rozwiązanie niż standardowa proteza, nie musimy się martwić o to, że wypadnie czy będzie się poruszać w trakcie jedzenia czy mówienia. Są niezwykle stabilne, a to niezbędne dla codziennego komfortu.