Co każde laboratorium powinno posiadać by sprawnie pracować?

Laboratorium
Każda placówka badawcza wymusza stałych dowozów najpotrzebniejszego sprzętu. Pośród sortu akcesoriów pierwszej potrzeby na priorytetowe miejsce wysuwają się pipety serologiczne jak i statyw na probówki.

Bez tych dwóch elementów należyte funkcjonowanie placówki laboratoryjnej nie jest dopuszczalne.
pipety serologiczne, to rękawy wykonane ze szkła albo tworzywa syntetycznego służące do przenoszenia i odmierzania cieczy. Pipety serologiczne dzielą się na parę rodzajów jak:

medycyna - obrazeczek
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

– Pipeta Pasteura. Prezentuje ona sobą główny typ pipety – rurka szklana miesząca 1 mililitr. Za pośrednictwem niej pobierane są znikome miary cieczy.

– Pipeta miarowa. Jej wysokość to przedział między 25 cm – 1 m. Na nawierzchni szklanej tulei znajduje się wyraźna skala. Tego typu pipety serologiczne na swoim zakończeniu posiadają charakterystyczne zwężenie. Miarowymi pipetami serologicznymi posługują się laboranci w celu wyjątkowo dokładnego odmierzenia sprawdzanej cieczy.

– Pipeta automatyczna. Tego rodzaju pipeta serologiczna jest rozwinięciem poprzedniego modelu. Substancja jest w tym przypadku pobierana jedynie do końcówki pipety za pomocą tłoczka. Ponadto takie pipety serologiczne wyposażone są w wydajne pokrętło regulujące, gdzie wymiar dobieranej ilości jest dokładniejszy niż we wcześniejszych wariantach.
Pipety serologiczne służą do przenoszenia materiału do aseptycznych probówek.

Pipety serologiczne ściśle łączą się z kolejnym niezbędnym sprzętem laboratoryjnym, jakim jest statyw na probówki. Typowy stojak lub statyw na probówki składa się z solidnej zazwyczaj żeliwnej podstawy z przyczepionym stalowym prętem, na którym przy pomocy specjalnych „łap” umieszcza się aparaturę do badań.

Namierzenie wysokiej jakości aparatury nie przynosi większych kłopotów. Zalecane jest jednak podczas przeszukiwania ofert on-line poszerzenie standardowych sformułowań w typie: „pipety serologiczne” lub „statyw na probówki” o kilka pobocznych np. „promocja” , „hurt” , „wytwórnia”. Ułatwi to skonkretyzowanie efektów poszukiwań.

Categories: Bez kategorii