Biwak w wakacje – jak jeodpowiednio zorganizować?

malowidło - dziecko
Nawet jeżeli latem nie wybieramy się do dalekich krajów, na kilkunastodniowy urlop, warto zaplanować sobie atrakcyjne wycieczki, choćby po pobliskich terenach. Doskonałym rozwiązaniem jest na przykład letni biwak w lesie czy na leśnych łąkach, na który może wybrać się praktycznie każdy z nas, trzeba tylko wszystko uprzednio odpowiednio rozplanować.
Leśny biwak może być atrakcyjną przygodą, szczególnie w wyjątkowo upalne dni, gdy wszyscy szukamy więcej cienia, żeby uciec przed nadmiarem promieni słonecznych. Las to doskonałe miejscu na tego typu „ucieczki”, jednak oczywiście trzeba pamiętać o paru istotnych zasadach, których należy się trzymać organizując tego rodzaju wyprawę.

fotka - dziecko
Autor: jurek_jjt
Źródło: http://www.flickr.com
malowidło - dziecko
Autor: jurek_jjt
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście zanim wybierzemy się do lasu, należy zaopatrzyć się w potrzebne przedmioty i akcesoria, jakie przydadzą się z chwilą, kiedy będziemy chcieli rozbić biwak i zorganizować sobie miejsce wypoczynku.

Jeżeli zaintrygowały Cię informacje podane na naszej stronie, to na pewno zajmą Cię również dalsze szczegóły, które znajdują się w linku pod spodem.

Niezwykle istotne jest również zabranie stosownej odzieży – sandałki czy koszulki na ramiączkach mogą nie być odpowiednim rozwiązaniem. Lepiej nałożyć solidniejsze buty i lepsze okrycie, tym bardziej, że las idealnie chroni przed nadmiarem gorąca i zazwyczaj temperatura na jego obszarze jest znacznie niższa, niż gdzie indziej. Okrycie jest istotne także z tego względu, że w lesie pojawia się więcej różnego rodzaju owadów i podobnych stworzeń, jakie mogą nas ukąsić i zrobić tym sposobem niepotrzebny kłopot. Warto oczywiście – zwłaszcza już po wyjściu z lasu – zrobić sobie badanie kleszcza, by wyeliminować zachorowanie na popularną beroliozę, która występuje coraz częściej.

Skoro poszukujesz także inne tego typu materiały, to być może wskazówki z serwisu (http://alpaki.pl/), które tu są zamieszczone będą dla Ciebie bardzo cenne.

Jest to choroba, która może mieć poważne konsekwencje dla ludzkiego organizmu, stąd też jeżeli chodzi o taką chorobę jak borelioza testy, szczególnie po leśnym biwakowaniu, są wymagane.

Oczywiście wybierając się do lasu pamiętajmy o takich istotnych dodatkach jak mapa, termos, czy apteczka pierwszej pomocy. Warto zresztą zawczasu zrobić szczegółową listę przedmiotów, jakie będą niezbędne i umożliwią przygotowanie naprawdę atrakcyjnego wypoczynku. Zabawa może być naprawdę świetna, dlatego warto się na taką zdecydować, szczególnie, jeśli dotychczas nie mieliśmy sposobności brać udziału w biwaku.