Badanie wzroku: jakie techniki są aktualnie stosowane?

Lekarze
Systematyczne badania wzroku musi wykonywać każdy z nas. Pozwoli to na czas odkryć niepokojące zmiany, które mogą prowadzić do pogorszenia się jakości widzenia. Wykonywane okresowo badania wzroku musi systematycznie wykonywać każdy z nas. Dotyka to nie tylko dorosłych, ale również dzieci.

Okulista
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Okulista dziecięcy będzie znakomitym specjalistą do przeprowadzenia takiego badania u małych dzieci. Okulista dziecięcy przebada między innymi ostrość widzenia u dzieci. Jest to badanie całkowicie niebolesne, badanie, jakie nie wiąże się z jakimikolwiek nieprzyjemnymi dolegliwościami dla malucha. U dorosłych specjalista od okulistyki zleca wykonanie szeregu innych badań. Jednym z nich jest badanie oct.

Znane badanie OCT wykonuje się między innymi u tych pacjentów, u których specjalista zdiagnozował zwyrodnienie plamki żółtej. Jest to badanie nie inwazyjne, wykonuje się je po podaniu środka w postaci kropli, których zadaniem jest rozszerzenie źrenic u pacjenta. Badanie (http://inmed24.pl/cisnieniomierze-c4) trwa zazwyczaj kilka chwil. Jest badaniem całkowicie bezpieczne, nie wiążą się tu jakiekolwiek bolesne dolegliwości. Na badanie OCT skierowane mogą być także kobiety ciężarne.

W czasie systematycznych wizyt u okulisty wykonywanych jest szereg badań. Na przykład stosowane jest badanie ciśnienia wewnątrz oka. Badanie to przeprowadza się po zastosowaniu znieczulenia gałki ocznej. Będzie to podstawowe badanie, które umożliwia zdiagnozować jaskrę. Każda wizyta u okulisty zaczyna się jednak od wykonania podstawowego badania, jakim będzie zbadanie ostrości wzroku. Takie badanie jest w zupełności bezpieczne i nieodczuwalne.

Zadaniem pacjenta jest przeczytanie z konkretnej odległości przystosowanych na określonej tablicy liter. W odniesieniu do małych dzieci litery będą zastąpione rysunkami. Badanie ostrości widzenia przeprowadza się u wszystkich osób odwiedzających gabinet bez względu na to, ile mają lat. Badanie OCT będzie badaniem specjalnym. Oprócz tego specjalista może zlecić wykonanie także innych, niezwykle specjalistycznych badań. Należeć będą do nich chociażby badania: GDX i HRT. Do specjalnych badań stosowanych w okulistyce przynależy także USG oka.

Spodobał Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to niewątpliwie sprawi Ci radość wiadomość, że analogiczny tekst jest na wyciągnięcie ręki. Zwyczajnie zobacz tekst na stronie (https://horyzont.net.pl/wycieczki-firmowe/).

Powodem do zastosowania takiego badania jest zaćma.